Відзначаємо день Пурима у кафе «Карусель»

Скучили за яскравими фарбами та веселощами? 25 та 26 лютого 2022 року всі іудейські сім’ї та любителі повеселитися святкуватимуть єврейське свято Пурим! У цей лютневий вечір кафе – ресторан «Карусель» зустріне вас колоритним настроєм з веселою, заводною музикою, смачною їжею і, звичайно ж, святковими емоціями.

Відзначаємо найвеселіше свято року Пурим – Шпиль в Каруселі

  • Частування всім гостям
  • Вуха Амана
  • Кошерне вино
  • Шоу програма
  • Театрально-музичне дійство
  • Жива музика у виконанні вокалістів Sound life group
пурим 2021 в днепре

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Захід відбудеться 25.02.22 з 18:00 до 24:00

Уже найближчим часом ви зможете прийти в улюблене місце, щоб зануритися у світ, повний історії й традицій, спробувати щось незвичайне та голосно заспівати кілька улюблених пісень. Хочете провести вечір незабутньо? – Тоді вам точно в «Карусель».

Що таке Пурім і як його святкувати

Це свято євреїв, встановлене, згідно з біблійним Свитком Естер, у пам’ять порятунку євреїв, які проживали на території Перської імперії від винищення. У кожного єврейського релігійного свята є своя історія, яка зародилася багато століть назад.

Історія свята Пурим – не виняток. Почали святкувати цей день ще до нашої ери. У ті далекі часи в Перської імперії правив цар Ахашверош, який був одружений на красуні-єврейки Естер. У царя був радник Аман, перед яким схиляли коліна всі, крім Мордехая – родича Естер. Розгніваний радник вирішив помститися небажаному йому народу й умовив царя знищити всіх євреїв. Кинувши жереб про те, коли здійснити задумане, він і гадки не мав, що цей 14-й день місяця Адар стане одним з улюблених іудейських свят.

Цариця та Мордехай, дізнавшись про біду, зібрали всіх євреїв, щоб разом постити, молитися та навчати дітей Торі. Після цього, про задумане Аманом розповіли цареві та Ахашверош видав новий указ, який давав право євреям захищати себе і своє майно, якщо вони піддавалися агресії.

Єврейські звичаї та традиції

Євреї – це народ, який шанує свою історію та культуру, тому щороку в дні Пурима проводяться різні карнавали та святкування. За традицією, святу передує піст, який називається Піст Естер.

Це потрібно для того, щоб євреї проаналізували свої вчинки та життя, адже у свитку описані не тільки радісні події, а й хвилини страху та скорботи за часів небезпеки. Тому Пурим розділений на дві частини:

  • день посту та молитов;
  • день веселощів і бенкету.

Традиційним частуванням в свято є трикутні пиріжки, які називають «Вуха Амана». Це один з тих свят, коли євреям дозволено пити спиртні напої понад міри. Єврейські мудреці говорили: Повинна людина напитися в Пурим до того, щоб не відрізняти слова «проклятий Аман» від слів «Благословенний Мордехай».

У цей день проводяться найяскравіші карнавали та паради. Найбільш яскравий парад щороку проводиться в Тель-Авіві. Туди запрошують знаменитих діджеїв, люди надягають найяскравіші карнавальні костюми та виходять на вулицю, щоб веселитися. Страви й їжа на свято Пурим у Дніпрі у 2022 році.

Страви та їжа на свято Пурім в Дніпрі у 2022 році

Святкування Пурима в Ізраїлі масштабне та підіймає всю країну на ноги, щоб вийти на вулицю і як слід повеселитися. В Україні це звичайний березневий день всюди, крім Дніпра. Це місто свято не обійде стороною, адже тут зосереджена одна з найбільших громад єврейського народу. У цей день тихі менори перетворюються на величезний танцпол і карнавальний зал. Якщо 1 березня, проходячи по вулиці, ви зустрінете веселих, співаючих і радісних людей, знайте: вони святкують той день, коли їх народ зміг врятуватися в черговий раз від винищення, а це дійсно диво!

Запрошуємо всіх гостей приєднатися до яскравої шоу-програми в кафе «Карусель».

Веселого Пуріму!


Погортати меню /// Замовити стіл

+38 (050) 320 57 00